• Van Haber Twitter
Van Hava Durumu
Van Hava Durumu 0 °C
Van'da Hava: 0 °C / Hissedilen: -3.26 °C

Vali Bilmez Milli tekvandocu Nur Tatar'ın Söyleşisine Katıldı

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Vanlı Milli tekvandocu Nur Tatar Askari'nin gençlerle yaptığı söyleşiye katıldı.

Vali Bilmez Milli tekvandocu Nur Tatar'ın Söyleşisine Katıldı

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Vanlı Milli tekvandocu Nur Tatar Askari’nin gençlerle yaptığı söyleşiye katıldı.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce Nur Tatar Spor Salonunda düzenlenen programda Milli tekvandocu Nur Tatar, genç tekvandocularla buluştu.

Programda Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç’ın açılış konuşmasının ardından konuşan Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, genç sporcuların çok önemli bir başarı hikayesine tanıklık ettiğini söyledi.

Erkek egemenliğinin ön planda olduğu bir toplumda bir kız çocuğunun hayallerine ulaşmak için kıt imkanlarla gece gündüz çalıştığını ifade eden Vali Bilmez,  "Hayatta başarılı olmuş ne kadar insan, aile ve toplum varsa hepsi ciddi bir emek sarf ederek o başarıya ulaşır. Hayatta alın teri dökmeden elde edilmiş hiçbir başarı yoktur. Başarmak için hayal kurun ve emek verin. İnci Kefali gibi önümüze gelen engeli aşmak için binlerce kez uğraşacağız ve o engeli aşacağız. İşte Nur Tatar kızımız da bu engeli aşıp büyük başarılar elde etmiş ve bu kentin en büyük tesisine ismini yazdırmıştır. Unutmayalım; kurtuluşumuz hayal kurmaktan, eğitimden ve çok çalışmaktan geçer" dedi.

Daha sonra gençlerle tecrübelerini paylaşan Milli tekvandocu Nur Tatar Askari  5 yaşında tekvandoya başladığını ve kıt imkanlarla müsabakalara hazırlandığını anlattı.

Engellemelere rağmen hayallerinin peşinden koştuğunu aktaran Askari, şunları kaydetti:

"Gerçekten bir insan isterse birçok başarıya ulaşabilir. Sadece buna inanmamız ve istememiz yeterli. Bu zorlu yolda spor yaparken hep erkek sporcularla antrenman yaptım. Onlarla dövüştüm. Hiçbir zaman pes etmedim. Bunun için büyük hayaller kurun. Ben hepinizin gözlerinde bu azmi görüyorum. Aileler de çocuklarının başarıyı elde edilmesinde çok etkili. O yüzden en büyük görev ailelere düşüyor. Çocuklarınızı başaracaklarına inandırmanız gerek. Çünkü benim başarımda ailemin payı çok büyük. Ailem bana güvendi ve ben başardım. İnşallah buradan daha çok Nur Tatar çıkar."

Programa, Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Tekvando İl Temsilcisi Murat Yazlık ve vatandaşlar da katıldı. Kaynak:van.gov.tr

YORUM YAP
*Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra, 24 saat içinde yayına alınacaktır.